NWO investeert 30,5 miljoen euro in modernisering van onderzoeksfaciliteiten

NWO trekt 30,5 miljoen euro uit voor de vernieuwing van grootschalige wetenschappelijke onderzoeksinfrastructuur in Nederland. Met de investering worden bestaande faciliteiten gemoderniseerd, zodat onderzoekers kunnen blijven beschikken over apparatuur en voorzieningen die voldoen aan de nieuwste internationale standaarden.

Tags:
Onderzoekers van Hfml-Felix, een van de projecten waar een deel van NWO-investering aan toegewezen is. Foto: Hfml-Felix

De financiering is bedoeld voor de opwaardering van onderzoeksinfrastructuur die al deel uitmaakt van de ‘Nationale Roadmap voor Grootschalige Wetenschappelijke Infrastructuur’. Tien consortia kunnen hiermee bestaande onderzoeksfaciliteiten vernieuwen, versterken of beter met elkaar verbinden. Het gaat om voorzieningen die door grote groepen wetenschappers worden gebruikt en een centrale rol spelen in uiteenlopende vakgebieden, van natuur- en levenswetenschappen tot techniek en klimaatonderzoek.

Opwaardering

Volgens NWO is investeren in bestaande onderzoeksfaciliteiten minstens zo belangrijk als het bouwen van nieuwe voorzieningen. Zeer gespecialiseerde apparaten, zoals grote telescopen of hoge veldmagneten, maar ook digitale infrastructuren, zoals wetenschappelijke computernetwerken of supercomputers zullen baat hebben bij de investeringen.

De toegekende middelen maken deel uit van het programma Grootschalige Wetenschappelijke Infrastructuur – Opwaardering, dat speciaal is opgezet om operationele onderzoeksvoorzieningen toekomstbestendig te maken en hun wetenschappelijke impact verder te vergroten.

Tags:

Uitgelichte vacatures

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *