Moderne ‘Frankenstein’ maakt drones van opgezette vogels – uiteraard met de beste bedoelingen (video)

Na jarenlang te hebben geprobeerd na te bootsen hoe vogels vliegen, bedacht Mostafa Hassanalian dat hij wat blauwdrukken van Moeder Natuur kon lenen.

Tags:

“We dachten dat het misschien een goed idee was om het hele lichaam van de vogels te gebruiken, omdat alles er al is, en we alleen nog maar een reverse engineering-techniek hoeven te gebruiken om er een drone van te maken,” aldus Hassanalian, hoogleraar werktuigbouwkunde aan New Mexico Tech.

De apparaten zijn gebouwd van de lichamen van opgezette vogels en uitgerust met robottechnologie waardoor ze kunnen bewegen en vliegen als echte vogels. En dat is precies de bedoeling: de meeste van deze drones vallen niet op in de natuur, waardoor natuuronderzoekers een blik in de zwerm kunnen werpen.

“De huidige drones die worden gebruikt voor het monitoren van wilde dieren, zoals hexacopters of quadcopters, maken veel lawaai, waardoor dieren bang worden en zich verspreiden. Door deze technologie kunnen we meer informatie krijgen over de fysica van de vlucht van de vogels, hoe vogels efficiënt kunnen vliegen. Deze technologie kan ons dus helpen meer te leren over hoe vogels energie uit de atmosfeer halen, of hoe ze energie kunnen besparen tijdens hun vlucht.”

Slangen en kikkers

Hassanalian zegt zijn vondst niet is bedoeld voor grensbewaking – hoewel die zich er natuurlijk wel voor leent. Wel is hij erin geïnteresseerd om uit te breiden naar andere dieren, zoals slangen en kikkers.

Tags:

Uitgelichte vacatures

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Reacties (1)

  1. Laten we hopen dat dit nooit wat wordt. Samen met AI kun je erop wachten dat dit oorlogstuig wordt. (Zie de Chineese spy bug)