AI-expert Meike Nauta wint Prins Friso Ingenieursprijs; Delft Hyperloop beste studententeam

Kunstmatige intelligentie-expert Meike Nauta heeft de Prins Friso Ingenieursprijs gewonnen. De jury roemde met name haar empathisch vermogen en maatschappelijke betrokkenheid. Delft Hyperloop werd uitgeroepen tot beste technische studententeam.   

Maike Nauta (midden) ontvangt de Prins Friso Ingenieursprijs uit handen van prinses Mabel (rechts), de weduwe van prins Friso, in aanwezigheid van Jacolien Eijer (links), de president van ingenieursvereniging KIVI.

Nauta maakt zich sterk voor begrijpelijke kunstmatige intelligentie, of in haar eigen woorden: AI met voorbedachten rade. Nauta geeft les aan de universiteit, maar is vooral actief als consultant bij Datacation, waar ze het gebruik van AI stimuleert bij bedrijven en maatschappelijke organisaties. Zo ontwikkelt ze AI om op CT-scans alvleesklierkanker te onderscheiden van littekenweefsel voor het Universitair Medisch Centrum Utrecht, AI om schade aan wegen te detecteren op dronebeelden voor gemeenten en de AI-assistent Boekbot die boeken aanbeveelt aan jongeren om leesplezier te bevorderen.

Empathisch vermogen

Voor de jury sprong Nauta (30) er duidelijk uit. “Meike voelt een sterke verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat haar technische toepassingen ook de maatschappij bereiken en haar intrinsieke motivatie om AI voor iedereen begrijpelijk te maken is uniek”, aldus de jury, onder voorzitterschap van scheepsbouwer en voormalig zakenvrouw van het jaar Thecla Bodewes.  

“De jury prijst Meike om haar empathisch vermogen en maatschappelijke betrokkenheid. Zij is een toonbeeld van de ambassadeur voor het ingenieursvak waar KIVI naar op zoek is.”

Nauta ging er ook met de publieksprijs vandoor. Luchtvaartingenieur Mark Ommert en elektrotechnisch ondernemer Johan Paulides waren de andere finalisten.  

Prijs voor studententeam

Voor de vierde keer werd ook de KIVI Engineering Student Team Award toegekend, aan het technische studententeam dat zich het best onderscheidt op vlakken als expertise en teamgeest. 

Winnaar van zowel jury- als publieksprijs was Delft Hyperloop, dat dit jaar als eerste studententeam ter wereld een hyperloop op ware grootte wil gaan laten rijden. University Racing Eindhoven en Solar Boat Twente waren de andere twee studententeams in de finale. 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *