Variant op de wankelmotor produceert ‘bijna geen schadelijke emissies’ (video)

Astron Aerospace claimt een verbrandingsmotor te hebben ontworpen die ‘extreem lage tot nul schadelijke uitstoot’ produceert. De motor vertoont overeenkomsten met de wankelmotor.

Het bedrijf zegt een werkend prototype van zijn motor te hebben en dat het in de niet al te verre toekomst meer informatie zal vrijgeven.

In de tussentijd is gebleken dat, net als een wankelmotor, de Omega 1 geen offset krukas, excentrische as of heen en weer gaande zuigers heeft. In tegenstelling tot wankelmotoren wordt de Omega 1 echter geleverd met een voorkamer, verbonden met een paar kamers, die koude inlaatlucht scheidt van uitlaatgas, waardoor het probleem van uitlaatgasoverlap wordt weggenomen.

Actieve lineaire krachtoverbrenging

Volgens Astron Aerospace maakt dit alles de Omega 1 tot ‘s werelds eerste motor met een actieve lineaire krachtoverbrenging. "Terwijl de Omega 1-motor draait", zegt het bedrijf op zijn website, "wordt al het vermogen overgebracht via de enkele roterende aandrijfas." Het bedrijf zegt ook dat de Omega 1 geen rota-afdichtingen nodig heeft vanwege krappe toleranties en zulke hoge RPM’s dat er niet genoeg tijd is om lucht te lekken.

Het bedrijf claimt voorts dat zijn nieuwe creatie het koppel en het vermogen verbetert ‘in een ongelooflijk klein pakket’ en noemt zijn motor ‘de ultieme range-extender’. Een standaard Omega 1-motor weegt 35 lb (16 kg) en produceert een vermogen van 160 pk en een koppel van 170 pond-voet. Volgens het bedrijf zijn ze ook stapelbaar, waardoor de output toeneemt.