SURF host Europese semiconductor kwantumcomputer in Amsterdam

SURF gaat een Europese kwantumcomputer hosten op Amsterdam Science Park, direct naast de nationale supercomputer Snellius waarmee hij wordt gekoppeld. De kwantumcomputer gebruikt semiconductor qubits, wat niet eerder op deze schaal is gedaan.

Afbeelding gegenereerd met AI

Voordeel is de compatibiliteit met de semiconductor industrie. Zo kan deze technologie makkelijker worden opgeschaald.

Met het hosten van een kwantumcomputer gekoppeld aan een supercomputer kunnen we onze kennis over de operatie en toepassingen van deze techniek verder ontwikkelen. Daarnaast stimuleert het de adoptie van kwantum in verschillende sectoren.

De kwantumcomputer wordt mede gefinancierd vanuit het Europese EuroHPC-programma. Hiermee wordt Nederland onderdeel van de EuroHPC operationele Quantum-HPC infrastructuur.

SURF heeft de aanvraag om de kwantumcomputer te hosten eerder dit jaar ingediend bij EuroHPC JU, in afstemming met Quantum Delta NL. De aanvraag is namens een breed consortium ingediend, het consortium bestaat uit Universiteit Antwerpen (BE), GENCI (FR), Netherlands eScience Center (NL), Universiteit Leiden (NL), Technische Universiteit Delft (NL), Nationaal Instituut voor Subatomaire Fysica Nikhef (NL) en SURF (NL).

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *