
Voeding is in dit geval niet meer de juiste term: op het Intel Developer Forum werd een processor getoond die werkt op wijn.
Aan het eind van het Developer Forum gingen de mannen en vrouwen van Intel traditiegetrouw eens lekker uit hun bol. Zij demonstreerden een aantal maffe concepten die waarschijnlijk in een jolige bui zijn bedacht – maar die wél werden uitgevoerd. Tot deze categorie behoort een processor die zo efficient is, dat hij al zijn benodigde energie uit een glaasje rode wijn kan halen.
Dr Genevieve Bell van Intel plonsde twee elektroden in een glas wijn, die reageerden met het zuur in de drank en zo een klein stroompje opwekten dat voldoende bleek om een ‘incredibly low power’ chipset te laten werken. Intel denkt dat deze ultra-laagvermogen chips een grote toekomst hebben, vooral als het gaat om toepassingen in minder ontwikkelde landen. Daar wonen tenslotte miljarden mensen waar nog een centje aan valt te verdienen.
Een andere slimme innovatie van Internet is een gevoelige versnellingsmeter die de loopstijl van de drager herkent. Als je telefoon weet dat hij door de juistepersoon wordt gedragen dan ontgrendelt hij toepassingen sneller, omdat hij weet dat jij het bent.