Nobian ontwikkelt nieuw productieproces voor grondstoffen lithium batterij

Zout- en chemiebedrijf Nobian heeft een patentaanvraag gepubliceerd voor een nieuw proces om lithiumhydroxide monohydraat (LHM), een belangrijke batterijgrondstof, duurzaam te produceren.

Europese waardeketens

Het conversieproces is bedoeld om de lithiumvoorziening en productiecapaciteit van Europa te ondersteunen. Het nieuwe proces zet lithium houdende pekel om in lithiumhydroxide monohydraat (LHM) door middel van gecontroleerde kristallisatie en elektrolyse. Dit proces maakt gebruik van de bestaande chloor-alkali infrastructuur en productiefaciliteiten van Nobian en is volgens Nobian efficiënter en duurzamer dan traditionele methoden, wat leidt tot lagere investerings- en operationele kosten.

Batterijchemicaliën

‘Nobian heeft decennia ervaring in zoutproductie, anorganische chemie en elektrolyse, allemaal belangrijke competenties voor de ontwikkeling van batterijchemicaliën’, aldus het bedrijf. ‘Nobian produceert momenteel meerdere batterijgrondstoffen, zoals zout, natronloog en chloor.’

Ontwikkeling en opschaling

Het conversieproces is succesvol getest op pilotschaal in samenwerking met een wereldwijd, gerenommeerd engineering bedrijf dat actief is in de bouw van lithiumfabrieken. De volgende stap is het opschalen van het proces naar commerciële productie. Nobian is in gesprek met Europese en wereldwijde leveranciers om lithiumchloride te verkrijgen. Verschillende partijen in de lithiumwaardeketen tonen interesse. Nobian zoekt ook investeerders om de productiecapaciteit op te schalen om aan de groeiende vraag naar LHM te voldoen. Hoewel de focus op Europa ligt, staat Nobian open voor het vergunnen van zijn technologie en samenwerking wereldwijd.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *