De finalisten van de Formnext Awards zijn bekend en er kan gestemd worden. Er zijn zes categorieën en de stem van het voltallige publiek telt even zwaar als de stem van een jurylid. Interessant in de categorie Sustainability Award: Continuum Powders.

Stemmen kan tot donderdag 20 november 12 u. De bekendmaking van de winnaars en de prijsuitreiking vinden eind van die dag plaats op de beurs.
Continuum Powders recycleert lucht- en ruimtevaartafval tot hoogwaardige metaalpoeders en creëert zo een bijna-nul-emissie circulaire economie voor additieve productie via het M2P-platform. Hun missie is om hoogwaardig schroot om te zetten in hoogwaardige, gebruiksklare metaalpoeders en zo afval te verminderen, toeleveringsketens te versterken en de uitstoot van broeikasgassen op grote schaal te verminderen.
Via het gepatenteerde Greyhound Melt-to-Powder (M2P)-platform en het OptiVantage-kwaliteitsframework wint het bedrijf gecertificeerd schroot van lucht- en ruimtevaartkwaliteit terug en zet dit om in hoogwaardige legeringen zoals Ni718, Ti64, CoCr F75 en M247. Dit proces zorgt er niet alleen voor dat de poeders voldoen aan de strenge specificaties van fabrikanten in de lucht- en ruimtevaart, defensie, energie en de industrie, maar creëert ook een gesloten, circulaire economie voor kritieke materialen.

Volgens een recente levenscyclusanalyse (LCA) van Oregon State University vermindert het proces van Continuum de uitstoot van broeikasgassen met 99,7% in vergelijking met conventionele poeders die uit nieuw materiaal worden geproduceerd.
De poeders worden al ingezet op diverse platforms voor additieve productie – waaronder binder jetting, laserpoederbedfusie en gerichte energiedepositie – waardoor ze toegankelijk zijn voor OEM’s, servicebureaus en eindgebruikers.







