Dag van de Installatie
Dinsdag 4 oktober is de Dag van de Installatie op Elektrotechniek. Duurzaamheid staat centraal want verduurzaming biedt alle bedrijven in de elektrotechnische branche volop kansen. Stroomde elektrische energie eens als in rivieren stroomafwaarts naar de consument, in een duurzame wereld kan die consument ook producent zijn en stroomopwaarts aan het net leveren. Zonnecellen en windmolens zijn de niet meer weg te denken nieuwkomers. En de micro-WKK-centrale staat inmiddels voor de deur. De vraag naar energie neemt toe, net als de noodzaak om het milieu minder te belasten. Elektrotechnici hebben de sleutels in handen tot verduurzaming van de energievoorziening. Innovatieve producten monitoren, sturen en regelen de verbruikers, zodat geen kWh wordt verspild. Intelligente systemen regelen straks het verkeer op een dynamisch distributienetwerk waar ook lokale opwekkers invoegen. En in dit volledig kantelend beeld van de energievoorziening wordt in de nabije toekomst ook nog eens een vloot elektrische voertuigen ingeplugd. Veel iinitiatieven tot verduurzaming zijn inmiddels van de grond gekomen. Maar nog veel meer zullen er volgen. Elektrotechniek is de motor van de verduurzaming.
Ochtendprogramma (09.30 – 12.30 uur)
De Dag van de Installatie bestaat uit 2 dagdelen. In de ochtend zal er aandacht zijn voor de stand van de techniek van de duurzame opwekkers die hun energie gaan leveren aan het energienetwerk. Aan datzelfde net worden nieuwe belastingen gehangen, die soms ook weer leveranciers kunnen zijn. Over welke decentrale opwekkers en nieuwe verbruikers hebben we het? Wat is de stand van de techniek en in welke mate zullen ze de komende jaren hun intrede doen? Wat is de rol van installatiebedrijven?
Middagprogramma (13.00 – 16.00 uur)
In de middag is ruimte voor de noodzakelijke technologie die de nieuwe decentrale opwekkers de ruimte geeft op het elektriciteitsnet aan te sluiten. Zo zal een eigenaar van teveel opgewekte energie aan het net willen leveren en bij een tekort aan energie uit eigen voorzieningen, energie willen afnemen. Uitdagingen zijn er voldoende, denk alleen al aan de koppeling van een gelijkspanning-leverend PV-paneel aan het 50Hz wisselspanningnet. Welke technische oplossingen zijn beschikbaar om verbruikers te monitoren en te managen?
Kijk hier voor meer informatie
9:30 … 16:00 uur