Vraag over Declaration of Conformity/Verklaring van Overeenstemming

Geplaatst op 17 februari 2011 om 12:16 uur
Vraag over Declaration of Conformity/Verklaring van Overeenstemming
Moeten we een “Declaration of Conformity” opstellen, ook al zijn onze productielijnen - die we zelf samen stellen - voor eigen gebruik?

Vraag:

Als chemisch productie bedrijf stellen wij uiteindelijk onze productielijnen zelf samen, uit installatiedelen met CE certificatie. Ook voeren wij de nodige risico analyses uit op de samenstellen, zodat de verschillende onderdelen veilig kunnen samen werken. Tevens zorgen we voor bedienings- en onderhoudsinstructies. Moeten we nu echt nog een “Declaration of Conformity” opstellen, terwijl de productielijnen voor eigen gebruik zijn?


Antwoord:

Een fabrikant van een “samenstel van machines” dient aan alle eisen uit de Machinerichtlijn en eventueel andere geldende EG-Richtlijnen (zoals EMC, ATEX, PED, etc. ) te voldoen en een EG Verklaring van overeenstemming (DoC) op te stellen. Artikel Machinerichtlijn 2006/42/EG artikel 2i geeft als definitie van „fabrikant”: elke natuurlijke persoon of rechtspersoon die machine (of samenstel machines) ontwerpt en/of produceert, en die verantwoordelijk is voor de overeenstemming van deze machine of niet voltooide machine met deze richtlijn teneinde haar onder zijn eigen naam of merk of voor eigen gebruik in de handel te brengen of voor eigen gebruik in te zetten. Kortom uw bedrijf is volop fabrikant en dient aan alle stappen uit het CE-markeringstraject incusief DOC en CE-markering uit te voeren.


Bovenstaand antwoord is afkomstig van:
Functional Safety Consultants Nederland
Vogelenzangseweg 20, 4124 AS HAGESTEIN
E : info@fusacon.nl
P : +31 (0) 347 352 519
F : +31 (0) 877 843 520
W : www.fusacon.nl

 
© Engineersonline.nl