VROM-inspectie: nog te veel lood in elektronische apparatuur

Geplaatst op 10 maart 2010 om 22:14 uur
VROM-inspectie: nog te veel lood in elektronische apparatuur
In 20% van de door VROM onderzochte elektronische apparaten zit lood, terwijl dat al jaren niet meer mag. Het gaat vaak om kinderspeelgoed dat op kermissen en braderieën aan de man wordt gebracht, maar bijvoorbeeld ook om vibrators en radio's.

Veel elektronische apparatuur bevat nog lood terwijl dat sinds enkele jaren niet meer mag. Dat blijkt uit een onderzoek van de VROM-Inspectie. Dit levert geen direct gevaar op voor de consument die dit gebruikt, maar is wel een probleem bij de verwerking als deze apparaten worden afgedankt.

 

De Inspectie testte bij 47 importeurs 450 apparaten op de aanwezigheid van stoffen als lood, cadmium en kwik. Twintig procent van de geteste apparaten voldeed niet aan de eisen. Deze apparaten, met een handelswaarde van enkele tonnen, zijn van de markt gehaald. Vooral bij goedkope apparaten uit Azië gaat het vaak mis. 

 

Download hier het onderzoeksrapport van de VROM-inspectie:

 Loodzwaar.

 

Lees ook het artikel 'Te veel lood in speelgoed en vibrators'

 
© Engineersonline.nl