Engineersonline.nl
Bekijk ook onze vakbladen:
img
img
img
img

Zoek in engineersonline.nl

of

3-D zichtsysteem voor bijtanken gevechtsvliegtuigen in de lucht

01 maart 2010 om 23:37 uur - Delft

Het TRVS is in de afgelopen vier jaar door TNO ontwikkeld – van in de lucht geteste prototypes tot een operationeel inzetbaar product.

Na een testfase van ongeveer twee jaar is het Tanker Remote Vision System (TRVS) van TNO operationeel in gebruik genomen bij de Koninklijke Luchtmacht (KLu). Dit zichtsysteem, dat speciaal ontwikkeld is voor de Luchtmacht, maakt het mogelijk om drie keer nauwkeuriger dan met het blote oog met de KDC-10 tanker gevechtsvliegtuigen in de lucht bij te tanken.


Nadat formele certificatie van de systemen volgens luchtvaartnormen begin december 2009 had plaatsgevonden, stond niets de ingebruikname meer in de weg. De Koninklijke Luchtmacht beschikt hiermee over 's werelds meest geavanceerde zichtsysteem voor tankers.

  

Kwaliteit beelden

De beelden die het systeem levert, zijn in stereo en hebben een zeer hoge resolutie en een enorme contrastgevoeligheid. Hiermee heeft de operator een perfect driedimensionaal zicht op het bij te tanken vliegtuig onder het tankvliegtuig, zowel bij volledige duisternis als recht tegen de zon in.

 

Partners

De ontwikkeling en de productie van de twee aan de KLu geleverde systemen zijn uitgevoerd door TNO, in nauwe samenwerking met de projectpartners (Arvoo, Adimec, Barco en Glenair). KLM Engineering & Maintenance was verantwoordelijk voor de inbouw en certificatie van TRVS in de beide KDC-10 tankvliegtuigen. Het systeem is in principe ontwikkeld voor het KDC-10 tanker vliegtuig maar kan aangepast worden voor ieder type tanker vliegtuig.

 

Arsag-conferentie Orlando

TNO zal het TRVS-systeem presenteren tijdens de Arsag (Aerial Refueling Systems Advisory Group) conferentie (30 maart -1 april 2010 in Orlando VS). Jaarlijks komt op deze conferentie de militaire en industriële gemeenschap bijeen om onderwerpen te bespreken uiteenlopend van interoperabiliteit tot nieuwe ontwikkelingen. Tanker Remote Vision Systemen staan momenteel internationaal in de belangstelling vanwege de ophanden zijnde USAF-tender voor het KCX tankerprogramma.

 

Gratis nieuwsbrief

EOL

 

Focus op

B&R Industriële Automatisering BV
B&R Industriële Automatisering BV

Perfection in Automation

Delmation Products
Delmation Products

Datacommunicatie-/ besturingstechniek

Eurocircuits
Eurocircuits

Printed Circuits Board fabrikant Printplaten - PCB - Pooling

Hescon BV
Hescon BV

Hescon - Auto ID - Industriële Automatisering

Pon Power
Pon Power

Pon Power BV Noodstroomoplossingen

Unidrive
Unidrive

De juiste aandrijving op het juiste moment.

Product van de maand

RSS
Frequentieregelaar voor machinebouw

De MX2 frequentieregelaar, onderdeel van Omrons nieuwe Sysmac automatiseringsplatform, is uitermate geschikt voor 95%...

Veilige- en standaardautomatisering

Download gratis engineering boeken

A gratis boeken downloaden

 

Agenda

7 februari 2012, Düsseldorf (D)

EMV 2012

Internationale tentoonstelling met workshops over EMC

8 februari 2012, Utrecht, Media Plaza, zaal Round Control

How to manage ErP with Greentech

9 februari 2012, Breda, Amrâth Hotel Brabant

SMC 2012

Service & Maintenance Congres: low cost, high value

Meer agendapunten »