Engineersonline.nl
Bekijk ook onze vakbladen:
img
img
img
img

Zoek in engineersonline.nl

of

Dutch Space ondersteunt studenten bij ontwikkeling Stratos-II raket

22 februari 2012 om 15:40 uur -

Stratos II

Na de verovering van het Europese hoogterecord voor zelfbouwraketten in 2009 hebben studenten van de TU Delft een nieuw doel: de ontwikkeling van Stratos-II. Met deze opvolger mikken de studenten op 50 km, een verpulvering van hun eigen record van 12,2 km. Uiteindelijk willen ze met Stratos-II op jacht naar 100 km, de grens met de ruimte. Bart Reijnen, directeur van het Nederlandse ruimtevaartbedrijf Dutch Space, tekende onlangs het contract voor het hoofdsponsorschap van Stratos-II. Dutch Space ondersteunt de studenten financieel, maar ook met kennis en expertise. 

 

Record verbreken

Het Stratosteam uit Delft, dat onderdeel is van de studenten raketbouwvereniging Dare, heeft drie jaar geleden met de Stratos-I raket het huidige Europese hoogterecord voor zelfbouwraketten gevestigd door in Noord-Zweden een raket naar 12,2 km te lanceren. Ditmaal willen de studenten hun eigen record verbreken door naar 50 km hoogte te vliegen. De raket kan deze keer ook wetenschappelijke experimenten meenemen naar een hoogte waar geen vliegtuigen of weerballonnen kunnen komen.

 

Dit jaar zullen de studenten een aantal testlanceringen uitvoeren om onderdelen van de nieuwe raket te testen. Ze gebruiken voor Stratos-II technologie die nog maar weinig in dit segment raketten wordt toegepast: de hybride motor. Daarmee kunnen ze, in tegenstelling tot de veelgebruikte vaste-brandstofmotor, de stuwkracht regelen tijdens de vlucht. In 2013 verwachten de studenten de echte vlucht van Stratos-II naar 50 km te kunnen uitvoeren. Dat zal gebeuren vanaf een officiële ruimtebasis, waarschijnlijk in het noorden van Zweden.

 

Op naar de ruimte

Het uiteindelijke doel van de studenten in Delft is om een raket de ruimte in te lanceren. Deze begint officieel op 100 km hoogte, het bereiken van 50 km is een belangrijke tussenstap voor de studenten.

 

Dutch Space was ook van het eerste Stratos project hoofdsponsor. "Dutch Space draagt graag bij aan de verdere ontwikkeling van deze 'next generation' ruimtevaartingenieurs. Het project heeft zich eerder succesvol bewezen. Niet alleen heeft de eerste raket in 2009 een prachtig record gevestigd, de betrokken studenten hebben een schat aan ervaring en unieke kennis opgedaan," zegt Bart Reijnen. Het grootste ruimtevaartbedrijf van Nederland heeft ruime ervaring in de ontwikkeling van raketonderdelen. Dutch Space ontwikkelt het motor frame van de grote Europese Ariane 5 raket, en ook de interstage tussen de eerste en tweede trap van de maandag voor het eerste gelanceerde kleinere Vega raket. 

Contactgegevens
Bedrijfsnaam
Dutch Space
 

Focus op

B&R Industriële Automatisering BV
B&R Industriële Automatisering BV

Perfection in Automation

Delmation Products
Delmation Products

Datacommunicatie-/ besturingstechniek

Eurocircuits
Eurocircuits

Printed Circuits Board fabrikant Printplaten - PCB - Pooling

Hescon BV
Hescon BV

Hescon - Auto ID - Industriële Automatisering

Pon Power
Pon Power

Pon Power BV Noodstroomoplossingen

Rotero Holland
Rotero Holland

Stappenmotor - Servomotor - Elektro Magneet

Product van de maand

RSS
Pilz veiligheidslichtschermen: Nu 2 halen, 1 betalen!*

Pilz veiligheidslichtschermen Binnen een veiligheidsvraagstuk kan gemakkelijk verkeerd geengineerd worden met...

Veilige- en standaardautomatisering

Download gratis engineering boeken

A gratis boeken downloaden